Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЖУ3н/2015/21/3/4<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 20
Показанi документи с 1 за 20
1.


    Чекман, І. С.
    Корпускулярно-хвильові властивості нанорозмірних матеріалів (огляд літератури та власних досліджень) [Текст] / І. С. Чекман // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 263-271. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
НАНОТЕХНОЛОГИЯ
Анотація: Узагальнено дані літератури та результати власних досліджень з теоретичних і практичних основ нанофармакології. При переході від макро- до нанорозмірів відбуваються зміни корпускулярно-хвильових властивостей нанорозмірних матеріалів: сила поверхневого натягу, гравітаційні та електромагнітні сили, квантування енергії електронів, енергетичні рівні, потенціальна енергія, енергетичний спектр атомів та електронів, енергія електронного збудження, оптичні властивості, тунелювання, квантові величини (момент імпульсу, повна енергія обмеження у просторі системи, енергія електромагнітного випромінювання, квантове обмеження, квантова інтерференція, анізотропія, термодинамічна нерівноважність). Останнім часом у світі велику увагу приділяють вивченню корпускулярних та хвильових властивостей наноматеріалів. Зі зменшенням розмірів нано- структур більшу роль відіграють хвильові ефекти наноматеріалів. Автор статті вважає, що переважання хвильових властивостей у наноматеріалах над корпускулярними зумовлює значну зміну їх фізико-хімічних властивостей та підвищення фізичної, механічної, біологічної, фармакологічної і токсикологічної активності. Не всі зазначені у статті положення експериментально підтверджені, деякі потребують додаткових досліджень фахівців різних спеціальностей. Міждисциплінарні дослідження сприятимуть встановленню особливих властивостей наноматеріалів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Никольская, Е. И.
    Клеточная композиция костномозговых ниш гемопоэтических стволовых клеток (обзор литературы) [Текст] / Е. И. Никольская // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 272-286. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
КРОВЕТВОРНЫЕ СТВОЛОВЫЕ КЛЕТКИ
СТВОЛОВОЙ КЛЕТКИ НИША
Анотація: Розглянуті клітинний склад кістковомозкових ніш гемопоетичних стовбурових клітин (ГСК) і механізми впливу різних субпопуляцій стромальних клітин на властивості і функціональну активність ГСК. Виділяється два типи ніш: ендостальні, що розташовані по поверхні ендосту на межі з кістковомозковою порожниною, і судинні, що включені в кістковомозкову паренхіму. Головну роль у формуванні ніш обох типів відіграють мультипотентні стромальні клітини, з яких диференціюються остеобласти, веретеноподібні N-кадгерин+CD45-остеобласти (SNO-клітини), клітини, які продукують нестин (Nes+-клітини), клітини з лептиновим рецептором (Lepr+-клітини), ретикулярні клітини, які рясно продукують CXCL12 (CAR-клітини), NG2-перицити, а також ендотеліальні клітини. У функціонуванні ніш беруть участь також нейральні клітини, закінчення яких обплітають стромальні елементи і можуть ефективно впливати на їх активність. Вважається, що для ендостальної ніші основне значення мають SNO-клітини. Вони контактують із CD150+CD48-LSK (linSca1+cKit+)-ГСК, утримуючи їх у дормантному з функцією самооновлення стані. Остеобласти беруть участь в дозріванні В-лімфоцитів і еритроїдних попередників. У судинних нішах головні ролі відіграють ендотеліоцити і периваскулярні клітини, особливо, CAR-клітини. Вони сприяють диференціюванню, проліферації і міграції ГСК, а також беруть активну участь у генезі В-лімфоцитів, NK- і дендритних клітин. Обидві ніші просторово і функціонально перекриваються та іноді розглядаються як єдине ціле.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Хронічне запалення і рак. Значення ядерного фактора NF-kB (огляд літератури та власних досліджень) [Текст] / В. М. Пушкарьов [та ін.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 287-298. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ВОСПАЛЕНИЕ (осложнения)
НОВООБРАЗОВАНИЯ (этиология)
Анотація: Аналізуються механізми, що спричиняють трансформацію хронічного запального процесу у злоякісне переродження тканин. Наведені дані щодо участі NF-?В у запальних процесах, онкогенезі, ангіогенезі та утворенні метастазів у щитоподібній залозі (ЩЗ) та інших злоякісних новоутвореннях.


Дод.точки доступу:
Пушкарьов, В.М.; Ковзун, О.І.; Пушкарьов, В.В.; Гуда, Б.Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


   
    Наш досвід надання спеціалізованої хірургічної допомоги при пошкодженнях серця [Текст] / В. В. Бойко [та ін.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 299-305. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СЕРДЦА ТРАВМЫ (хирургия)
Анотація: Представлено досвід співробітників клініки Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В. Т. Зайцева НАМН України щодо хірургічного лікування різноманітних пошкоджень серця, у тому числі вогнепальних мінно-вибухових й кульових поранень. Нами розглянуто досвід клініки щодо лікування постраждалих із різноманітними ураженнями серця до застосування інновацій (134 пацієнта від 1969 до 2000 рр.) і після (від 2000 по 2015 рр. — 276 пацієнтів). Приведено дані щодо основних положень про анатомічні передумови різноманітних поранень та залежність від них клініки, діагностики та лікування постраждалих. Обговорено загальновизнані положення класифікації таких ушкоджень, алгоритми, що оптимізують діагностичні та лікувальні заходи. Узагальнено основні положення хірургічної доктрини при наданні медичної допомоги в хірургічних стаціонарах загального профілю та вказано на можливість удосконалення при лікуванні постраждалих у спеціалізованих клініках. Особливу увагу приділено хірургічній тактиці, спрямованій на своєчасне і ефективне виявлення ушкоджень внутрішньосерцевих структур, відновлення цілісності життєвоважливих судин та тканин, у тому числі з використанням технології штучного кровообігу. Описано хірургічну техніку в залежності від локалізації і обсягу ушкоджень. надано рекомендації щодо реанімаційної та анестезіологічної підтримки на всіх етапах лікування постраждалих з пораненнями серця. В статті обговорено дані про використання ендокардіальної технології допоміжного шунтування і кровообігу при типових ушкодженнях внутрішньосерцевих структур, мініінвазивних ендовідеоторакоскопічних оперативних втручаннях. Наведено результати хірургічного лікування 20 поранених й постраждалих, яким були виконані операційні втручання з приводу пошкодження внутрішньосерцевих структур після поранень і травматичних ушкоджень серця.


Дод.точки доступу:
Бойко , В.В.; Замятін, П.М.; Полівенок, І.В.; Бучнєва, О.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


   
    Адсорбционно-реологические свойства крови при варикозной болезни в процессе хирургических методов лечения [Текст] / В. К. Гринь [и др.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 306-313. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ВАРИКОЗНОЕ РАСШИРЕНИЕ ВЕН (хирургия)
ГЕМОРЕОЛОГИЯ
АДСОРБЦИЯ
Анотація: При варикозній хворобі ніг спостерігається підвищення рівнів липопротеїнів низкої густини, об’ємної в’язкості, тригліцеридів, фібриногену, тромбоксану-А2, холестерину, поверхневої релаксації, аполіпопротеїнів-В і поверхневого натягу сироватки крові на фоні зменшення поверхневої в’язкості, поверхневої пружності й модуля в’язкоеластичності, що, відповідно, відзначається у 100 %, 96 %, 74 %, 73 %, 71 %, 65 %, 50 %, 44 %, 37 %, 52 %, 46 % і 49 % хворих. Показники адсорбційно-реологічних властивостей венозної крові корелюють між собою, пов’язані зі статтю та віком пацієнтів, визначаються усередненим діаметром сегментів стовбура вени, довжиною стрипінга та характером супутньої патології, а такі параметри, як релаксація, міжфазна активність і в’язкоеластичність можуть мати прогностичне значення. При ендовенозній лазерній коагуляції інтегральна динаміка фізико-хімічних показників не залежить від паралельно виконаної кросектомії, а до першого місяця після таких операцій відбувається нормалізація параметрів адсорбційно-реологічних властивостей крові. Малопотужна лазерна абляція з випромінюванням 10 Вт і менше через місяць після операції сприяє зменшенню релаксаційних властивостей сироватки венозної крові, а інтегральні фізико-хімічні параметри залежать від впливу енергії лазера на довжину й площу просвіту стрипінга, причому прогностичне значення мають вихідні значення об'ємної в’язкості й поверхневої пружності.


Дод.точки доступу:
Гринь, В.К.; Синяченко , О.В.; Синяченко, Ю.О.; Мелеховец, Ю.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Оцінка змін імунного статусу у пацієнтів з рефрактерною серцевою недостатністю після трансплантації мононуклеарних стовбурових клітин пуповинної крові та визначення можливості активації персистуючої TORCH-інфекції [Текст] / О. Ю. Усенко [та ін.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 315-320. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (иммунология)
СТВОЛОВЫХ КЛЕТОК КРОВИ ПУПОВИНЫ ТРАНСПЛАНТАЦИЯ (использование)
Анотація: Робота присвячена виявленню можливих змін імунного статусу та активації персистуючої TORCH-інфекції у пацієнтів, яким з метою лікування рефрактерної серцевої недостатності в комплексі медикаментозної терапії було проведено трансплантацію мононуклеарних стовбурових клітин пуповинної крові (ТМСК ПК). При оцінці прозапальних систем за рівнем макрофагального медіатора запалення — ІЛ-6 — встановлено підвищену його концентрацію до ТМСК ПК, що свідчило про переважання прозапальних впливів. На 3-6 місяці після ТМСК ПК концентрація ІЛ-6 знизилась до нормальних величин, але через 9 місяців після ТМСК ПК зареєстровано збільшення концентрації ІЛ-6, що свідчило про реактивацію запальних процесів. Концентрації протизапального ІЛ-10 та основного фактора активації Т-лімфоцитів — ІЛ-2 — весь термін спостереження були співставні з аналогічними в контрольній групі здорових донорів, що свідчило про відсутність порушень імунного статусу внаслідок ТМСК ПК та низьку імуногенність даного типу стовбурових клітин. Клітинні фактори вродженого імунітету до ТМСК ПК характеризувалися підвищеною метаболічною активністю нейтрофільних гранулоцитів порівняно з референтними значеннями, отриманими для групи здорових донорів. Нормалізація та відсутність достовірних розбіжностей рівня клітинних факторів на період 3 та 6 місяців після ТМСК ПК, в порівнянні з референтними значеннями, свідчило про низький рівень імуногенності МСК ПК. Жодного випадку маніфестації персистуючої вірусної TORCH-інфекції весь термін спостереження до 9 місяців зареєстровано не було, що може свідчити про низький ризик розвитку даного ускладнення при використанні МСК ПК.


Дод.точки доступу:
Усенко, О.Ю.; Якушев, А.В.; Стасенко, А.А.; Костилєв, М.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Желудочная секреция и микроциркуляция при старении [Текст] / О. В. Коркушко [и др.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 321-333. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ЖЕЛУДОК
МИКРОЦИРКУЛЯЦИЯ
СТАРЕНИЕ (метаболизм)
Анотація: Зміни шлункової секреції при старінні досі залишаються дискусійним питанням, однак не викликає сумнівів, що її зниження внаслідок атрофічних процесів у слизовій оболонці шлунка є результатом патологічного процесу, який значно частіше зустрічається в старшому віці. Заслуговують на увагу й зміни мікроциркуляції слизової оболонки шлунка, оскільки саме стан трофіки тканин в першу чергу визначає функціональні резерви секреторного апарату, а отже порушення кровотоку сприяє розвитку атрофії і зниженню шлункової секреції. Проведені нами дослідження показали, що стан мікроциркуляції слизової оболонки шлунка залежить від ендотеліальної функції, яка з віком погіршується як в наслідок зниження активності ферментів (синтази оксиду азоту), так і розвитку дефіциту субстрату (аргініну). Вікове зниження кровотоку в слизовій оболонці шлунка, як віддзеркалення загального процесу, що відбувається в організмі при старінні, в значній мірі визначає ступінь втрати її секреторних можливостей. У той же час, усунення дефіциту ендогенного аргініну дозволяє не тільки нормалізувати шлунковий кровотік (за рахунок усунення ендотеліальної дисфункції), а й підвищити секреторні здатності слизової шлунка.


Дод.точки доступу:
Коркушко, О.В.; Гавалко, Ю.В.; Якименко, Д.М.; Наскалова, С.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Стан ендотелію та агрегація тромбоцитів при хронічних вірусних гепатитах В та С у дітей [Текст] / О. В. Коркушко [та ін.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 334-341. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ТРОМБОЦИТОВ АГРЕГАЦИЯ
ЭНДОТЕЛИЙ
ГЕПАТИТ B (кровь)
ГЕПАТИТ C (кровь)
Анотація: Отримано та проаналізовано нові дані щодо патогенезу прогредієнтного перебігу хронічних вірусних гепатитів В (ХВГВ) та С (ХВГС) у дітей, уточнені деякі механізми хронізації запального процесу в печінці. Зокрема встановлено, що у дітей з ХВГВ та ХВГС мають місце порушення ендотеліальної функції судин. Ці порушення спостерігаються як у фазу активації вірусів, так і у фазу інтеграції і прогресують відповідно до перебігу хвороби. Доведено, що хронічні вірусні гепатити В та С супроводжуються істотними змінами в системі обміну ейкозаноїдів, глибина яких залежить від тяжкості патологічного процесу в печінці, наявності та вираженості судинних порушень. Виявлений у дітей з хронічними гепатитами високий відсоток дисфункції ендотелію свідчить про системні та значні зміни функціонального стану судин при даній патології. Ендотеліальна дисфункція, яка лежить в основі мікроциркуляторних порушень при ХВГВ та ХВГС у дітей, не залежить від типу вірусу, що викликає гепатит. Вказане визначає перспективність подальших досліджень у цьому напряму та потребує розробки методів фармакологічної корекції ендотеліальної дисфункції.


Дод.точки доступу:
Коркушко, О.В.; Гавалко, Ю.В.; Якименко, Д.М.; Наскалова, С.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Антропометричні відмінності в осіб з різними типами гіперглікемії, яких виявлено шляхом скринінгу в сільській місцевості України [Текст] / М. Д. Халангот [та ін.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 342-350. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГИПЕРГЛИКЕМИЯ
АНТРОПОМЕТРИЯ
Анотація: Відповідно до сучасних уявлень, перед розвитком цукрового діабету (ЦД) 2 типу рівень глюкози у крові людини протягом невизначеного проміжку часу є підвищеним у межах таких предіабетичних категорій: ізольована порушена глікемія натще (i-ПГН), ізольована порушена толерантність до глюкози (i-ПТГ) або комбінований стан. Ці категорії мають патофізіологічні і, можливо, деякі антропометричні особливості. Проведення стандартного тесту толерантності до глюкози (СТТГ) надає можливість виявляти нормальну глікемію натще, поєднану з нормальною толерантністю до глюкози (НТГ) і гіперглікемію за вказаними трьома категоріями, що в частині випадків сягатиме діабетичного рівня. Зі 194 осіб, випадково відібраних серед сільських мешканців Київської області віком понад 44 р., за результатами СТТГ 71 (36,6 %) особу віднесено до категорії НТГ, 62 (32,0 %) особи — до i-ПГН та 19 (9,8 %) осіб — до i-ПТГ, а 42 (21,6 %) — до комбінованої групи. Особливістю даного дослідження є поєднання в кожній з 3 категорій, виділених за даними СТТГ, осіб з рівнями глюкози крові, що відповідають як предіабетичному, так і діабетичному станам. У групі i-ПТГ у жінок і чоловіків були найменші зріст та індекс маси тіла (ІМТ), а окружності шиї (ОШ), талії (ОТ) та стегон (ОС) не відрізнялися від показників НТГ і були меншими за відповідні показники i-ПГН та комбінованої групи. За даними ROC-аналізу, досягнення точки поділу відношення ОТ/ОС у жінок 0,868 свідчить про ризик i-ПТГ, ОШ ? 36,5 см або ІМТ ? 32,0 кг/м2 збільшує шанси розвитку i-ПГН. Для чоловіків відповідне значення ІМТ становить 32,5 кг/м2. Рівень заліза плазми в усіх категоріях гіперглікемії був вищим, ніж в групі НТГ. Антропометричні характеристики осіб з i-ПГН та i-ПТГ істотно відрізняються: збільшення ІМТ та ОШ пов’язане з i-ПГН, а збільшення відношення ОТ/ОС підвищує ризик i-ПТГ (усі оцінки відносно НТГ). Знайдені відмінності можуть сприяти розробці нових підходів до індивідуалізації ранньої діагностики та профілактики ЦД 2 типу.


Дод.точки доступу:
Халангот, М.Д.; Кравченко, В.І.; Охріменко, Н.В.; Писаренко, Ю.М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Нові підходи до анестезіологічного забезпечення при симультанних оперативних втручаннях у жінок з поєднаною гінекологічною та екстрагенітальною хірургічною патологією [Текст] / Ю. Г. Антипкін [та ін.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 351-356. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГИНЕКОЛОГИЧЕСКИЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ (методы)
АНЕСТЕЗИОЛОГИЯ (методы)
Анотація: На основі аналізу виконання симультанних операцій, проведених у 68 жінок з поєднаною гінекологічною та екстрагенітальною хірургічною патологією, розроблений спосіб анестезіологічного забезпечення оперативних втручань. Цей спосіб характеризується комбінуванням регіонарної анестезії з використанням додаткового внутрішньовенного знеболення в поєднанні зі штучною вентиляцією легень на фоні міорелаксації, що дає змогу знизити депресивну дію наркозу на центральну нервову та серцево-судинну системи, проводити корекцію гемодинаміки у межах контрольованої нормо- чи гіпотонії. Проведення подовженої регіонарної анестезії дає змогу зменшити дозу введення наркотичних анельгетиків у післяопераційному періоді, швидше нормалізувати функцію шлунково-кишкового тракту, відновити фізичну активність жінок, знизити можливий ризик післяопераційних ускладнень. При даному методі анестезії збільшення обсягу оперативного втручання помітно не впливає на ступінь травматичності операції.


Дод.точки доступу:
Антипкін, Ю.Г.; Дронова, B.Л.; Дронов, О.І.; Теслюк, Р.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Аряєв, М. Л.
    Синдром жорстокого поводження з дитиною в неонатології та педіатрії: біоетичні проблеми та психоневрологічні наслідки [Текст] / М. Л. Аряєв // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 357-366. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ИЗБИТОГО РЕБЕНКА СИНДРОМ (психология)
Анотація: Наведено дані з епідеміології та особливостей проявів синдрому жорстокого поводження з дитиною. Виявлено, що в Одеському регіоні 65,6 % опитаних у дитинстві зазнавали жорстокого поводження. Встановлено недостатній рівень знань населення про проблему жорстокого поводження з дітьми (тільки 13 % опитаних). Найпоширенішими формами жорстокого поводження були емоційне насильство — 30,0 % (95 % ДІ 26,4-33,5, особливо серед дівчинок) і фізичне насильство — 21,3 % (95 % ДІ 17,8-24,1, особливо серед хлопчиків). Значна частина респондентів вважає прийнятним використання як покарання дітей різних варіантів фізичного (27,6 %, 95 % ДІ 25,2-30,7) або агресивного психоемоційного (21,4 %, 95 % ДІ 18,5-23,5) впливу. Більшість учнів середніх шкіл мають незадовільний рівень поінформованості про суть проблеми шкільного булінга — 85,6 % (95 % ДІ 83,2-88,7 %), хоча 86,3 % (95 % ДІ 83,2-88,7) опитаних безпосередньо або побічно зіштовхувалися із цим явищем як жертва, агресор, спостерігач або захисник жертви. У дівчинок переважною формою є вербальний булінг (72,0 %, 95 % ДІ 67,2-76,8), тоді як у хлопчиків — фізичний булінг (21,6 %, 95 % ДІ 8,2-31,4). За даними ретроспективного аналізу медичної документації та патологоанатомічних протоколів дітей із черепно-мозковими травмами, установлено недостатню виявляємість синдрому трясіння немовляти в неонатальному періоді. Обговорені біоетичні проблеми синдрому жорстокого поводження з дитиною світоглядного та аплікативного характеру.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


   
    Алгоритм діагностики етіології синдрому внутрішньогрудної лімфаденопатії [Текст] / М. С. Опанасенко [та ін.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 367-375. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЛИМФАТИЧЕСКОЙ СИСТЕМЫ БОЛЕЗНИ (диетотерапия, этиология)
Анотація: Представлено розроблений на базі клініки інституту пацієнт-орієнтований алгоритм верифікації діагнозу при синдромі внутрішньогрудної лімфаденопатії (СВГЛ) з поясненнями щодо використання конкретних методик, а також власний досвід використання інструментальних методів біопсії внутрішньогрудних лімфатичних вузлів. Даний алгоритм діагностики СВГЛ дозволяє, використовуючи як консервативні методики, а при їх неефективності так і хірургічні методи біопсії, ефективно та безпечно встановити ґенез захворювання, а також послідовність використання інвазивних методик залежно від їх ефективності, безпечності та конкретної клінічної ситуації.


Дод.точки доступу:
Опанасенко, М.С.; Терешкович, О.В.; Кшановський, О.Е.; Калениченко, М.І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Сердюк, А. М.
    Партнерство науки і виробництва - основа інноваційного розвитку фармацевтичної галузі України [Текст] / А. М. Сердюк, Т. А. Бухтіарова // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 377-384. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ФАРМАЦЕВТИЧЕСКИЕ СЛУЖБЫ
Анотація: Охарактеризований стан фармацевтичної галузі України з позицій викликів для соціальної безпеки держави. Обґрунтована необхідність інтенсифікації взаємодії між академічною наукою та виробниками ліків задля розвитку інноваційної складової фармацевтичної галузі та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних ліків. Викладено першочергові завдання у цьому напряму за результатами проведеного 24 грудня 2014 р. спільного засідання президій Національної академії наук України та Національної академії медичних наук України за участю керівництва МОЗ України, Державної служби України з лікарських засобів, Асоціації “Виробники ліків України” та представників провідних фармацевтичних компаній.


Дод.точки доступу:
Бухтіарова, Т.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Запорожан, В. М.
    Децентралізація медичної освіти - повернення до витоків [Текст] / В. М. Запорожан // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 385-388. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ
Анотація: Ретроспективний аналіз публікацій з питань децентралізації медичної освіти з глибиною пошуку 15 років, проведений за матеріалами баз даних PubMed, Ovid та Encarta Medica, офіційних баз даних документів МОЗ та МОН України, постанов Кабінету Міністрів України, указів Президента України, Законів України та інших джерел, що регулюють відносини у системі вищої медичної освіти. Показано, що децентралізація у сфері вищої медичної освіти дає змогу більш гнучко використовувати наявні кадрові та матеріальні резерви, залучати інвестиції та іновативні технології. Обговорюються перспективи оптимізації вітчизняного законодавства, що регулює функціонування вищих медичних навчальних закладів, та питання міжнародного співробітництва у галузі наукової роботи між партнерськими ВНЗ.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


   
    Комбинированное применение классификационных систем TIRADS и TBSRTC для прогнозирования злокачественности узловой патологии щитовидной железы [Текст] / Ю. И. Караченцев [и др.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 389-393. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика, классификация)
НОВООБРАЗОВАНИЙ КЛАССИФИКАЦИЯ
Анотація: Наведено дані проспективного дослідження 214 хворих, оперованих з приводу вузлової патології щитоподібної залози з аналізом і інтерпретацією результатів ультразвукового, цитологічного і остаточного гістологічного досліджень. Дана оцінка комбінованого застосування класифікаційних систем ТIRADS (Thyroid Imaging Reporting and Data System) і ТBSRTC (The Bethesda System for Reporting Thyroid Cytopathology). Об’єднання систем (TIRADS/ТBSRTC) забезпечило більш точний індивідуальний прогноз: майже у 90 % випадків прогнозований злоякісний характер новоутворень щитоподібної залози було встановлено на доопераційному етапі. При цьому до 98 % зросла і прогностична цінність тестування на відсутність злоякісності.


Дод.точки доступу:
Караченцев, Ю.И.; Корчагин, Е.П.; Гойденко, Н.И.; Хазиев, В.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


   
    Експресія генів HIF1альфа та ММР2 у пухлинах головного мозку дітей [Текст] / В. І. Цимбалюк [и др.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 394-397. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГЕННАЯ ЭКСПРЕССИЯ
МОЗГА ГОЛОВНОГО НОВООБРАЗОВАНИЯ (генетика)
ДЕТИ
Анотація: У 59 зразках пухлин головного мозку (36 медулобластом, 14 анапластичних епендимом, 9 фібрілярно-протоплазматичних астроцитом) дітей віком від 1 місяця до 17 років визначали рівень експресії генів транскрипційного фактора, що індукується гіпоксією, HIF1? (Hypoxia Inducible Factor) та матриксної металопротеїнази 2 (ММР2 — Matrix MetalloProteinase). Показано високий ступень кореляції рівнів мРНК генів HIF1? та ММР2 у тканині пухлин різного ступеня злоякісності головного мозку дітей (r = 0,71, P 0,05). Об’єм пухлинного вузла не корелював із рівнем експресії гена ММР2.


Дод.точки доступу:
Цимбалюк, В.І.; Васильєва, І.Г.; Шаверський, А.В.; Чопик, Н.Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


   
    Біофармацевтичний аналіз взаємодії мелоксикаму та метилпреднізолону - компонентів фармакотерапії больового синдрому та демієлінізуючої патології [Текст] / О. О. Нефьодов [и др.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 398-403. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
МЕТИЛПРЕДНИЗОЛОН
ДЕМИЕЛИНИЗИРУЮЩИЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ (лекарственная терапия)
Анотація: Використання комбінованих лікарських засобів обмежено можливими взаємодіями індивідуальних сполук та потребує попередньої оцінки їх потенційної сумісності. Попередніми дослідженнями було встановлено, що для медикаментозної корекції больового синдрому за умов демієлінізуючої патології на фоні базової терапії метилпреднізолоном в якості болезаспокійливих засобів доцільно рекомендувати мелоксикам, лорноксикам та кеторолак. Метою роботи було прогнозування можливості комбінованого використання метилпреднізолону (як основного засобу базової терапії розсіяного склерозу) та мелоксикаму (як ефективного болетамуючого засобу) за умов демієлінізуючої патології. Високі показники констант іонізації метилпреднізолону свідчать про переважне находження його у неіонізованому стані, тоді як мелоксикам депротонується по фенольному гідроксилу (рКа 4,5 ± 1,0) та здатний до таутомерії. Загалом, на підставі розрахованих величин рКа, logD та logP, а також аналізу реакційної здатності функціональних груп визнано, що в комбінації “метилпреднізолон-мелоксикам” відсутні можливі взаємодії як на фізико-хімічному рівні (при комбінації в лікарській формі), так і на рівні фармакокінетичних стадій. Суміжний фармакологічний спектр метилпреднізолону і мелоксикаму припускає підвищений ризик розвитку побічних ефектів, пов’язаних з гіперпригніченням біосинтезу простагландинів і циклооксигеназ (виразки шлунково-кишкового тракту), проте синергізм їх дії дозволяє зменшувати дози інгредієнтів, що входять до комбінації препаратів.


Дод.точки доступу:
Нефьодов, О.О.; Ларіонов, В.Б.; Головенко, М.Я.; Мамчур, В.Й.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


   
    Оксид азоту та ферменти його синтезу в тканині доброякісних вузлових утворень щитоподібної залози [Текст] / Т. М. Мишуніна [и др.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 404-409. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
АЗОТА ОКСИДЫ
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ УЗЕЛ
ФЕРМЕНТЫ
Анотація: Досліджено рівень оксиду азоту (за рівнем його метаболітів), активність його синтаз — конститутивної та індуцибельних (cNOS та іNOS) — у тканині щитоподібної залози з морфологічними ознаками вираженого гіперпластичного процесу (13), у тканині вузлів залози хворих з еутиреоїдним вузловим зобом (17), у тканині фолікулярних (17) та оксифільноклітинних (5) аденом, а також у позавузловій тканині нормофолікулярної будови (17, група порівняння). Виявлено, що рівень метаболітів оксиду азоту та активність ферментів у позавузловій тканині щитоподібної залози з ознаками активної проліферації тиреоцитів, а також у тканині оксифільноклітинних аденом вищі, ніж у позавузловій незміненій тканині. У зобнозміненій тканині та у тканині фолікулярних аденом активність cNOS та іNOS незмінені, хоча в тканині цих доброякісних новоутворень, які мали мікрофолікулярну будову, відзначено вищий рівень метаболітів оксиду азоту, що може свідчити про активацію нітритредуктазного шляху його утворення. Проведений аналіз можливого зв’язку між активацією системи генерації цієї молекули та змінами деяких біохімічних процесів регуляції чи реалізації апоптозу дозволив зробити висновок, що індукція синтезу оксиду азоту в тканині з вираженою клітинною проліферацією та в тканині оксифільноклітинних аденом щитоподібної залози відіграє різну роль в механізмах програмованої загибелі клітин за цих патологічних станів.


Дод.точки доступу:
Мишуніна, Т.М.; Калініченко, О.В.; Тронько, М.Д.; Зурнаджи, Л.Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Бухтіарова, Т. А.
    Порівняльна кінетика масопереносу Вітагерм-2 в органи щурів у нормі за умов закритої черепномозкової травми [Текст] / Т. А. Бухтіарова, В. Д. Лук'янчук, Д. С. Кравець // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 410-415. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ФАРМАКОКИНЕТИКА
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ
Анотація: Проведено доклінічне порівняльне дослідження фармакокінетичного профілю розподілу потенційного вперше синтезованого церебропротектора натрій діетилентриамінпентаацетатогідроксогерманату (IV) (Вітагерм-2) в органи тварин (головний мозок, печінка, нирки, серце, легені) в рамках багаточасткової моделі в нормі та за умов закритої черепномозкової травми (ЗЧМТ). Визначено низку параметрів, що характеризують масоперенос Вітагерм-2 в органи: час досягнення максимальної концентрації, максимальна концентрація, константа швидкості прямого масопереносу, константа швидкості зворотного масопереносу та площа під фармакокінетичною кривою. Порівняльний фармакокінетичний аналіз отриманих даних дозволив ранжувати органи, що вивчалися, за величиною кожного з параметрів в нормі та за умов ЗЧМТ. Доведено, що потенційний церебропротектор ВІТАГЕРМ-2 виявляє найбільшу тропність до головного мозку, серця, а також печінки щурів.


Дод.точки доступу:
Лук'янчук, В.Д.; Кравець, Д.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


    Тимченко, А. С.
    До 100-річчя від дня народження Семена Семеновича Лаврика [Текст] / А. С. Тимченко, Т. О. Калиниченко // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 416-418
Анотація: Наведено нарис життя та наукової і громадської діяльності видатного вченого-гематолога, члена-кореспондента АН УРСР Семена Семеновича Лаврика (1915-1990).


Дод.точки доступу:
Калиниченко, Т.О.; Лаврик, Семен Семенович \о нем\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)